fbpx
Mistrzostwa Świata

Regulamin

Zgłoś turniej

Rummikub World Chamionship 2018

Regulamin Mistrzostw Świata w Rummikub (9-12 listopada 2018 r.)

 1. Konkurs odbywa się pod auspicjami i organizacją Lemada Light Industries w Izraelu. Zwycięzca 10 Mistrzostw Świata w Rummikub otrzyma wielkie trofeum i 6607 $.
 2. Nominowany Mistrz danego kraju musi być pełnoprawnym obywatelem kraju, z którego pochodzi i mieć ukończone 16 lat. (Jeśli uczestnik jest w wieku poniżej 16 lat, musi mu towarzyszyć rodzic lub opiekun)
 3. Mistrz kraju nie może reprezentować swojego kraju dwa razy z rzędu.
 4. Każdy zawodnik musi nosić identyfikator oraz szarfę wskazującą nazwę swojego kraju (dostarczone przez organizatorów).
 5. Miejsca w turnieju (numer stołu i miejsce) zostaną określone przez losowanie przed wejściem do sali zawodów.
 6. Oficjalni sędziowie rozstrzygną wszelkie spory i odpowiedzą na pytania, które pojawiają się w trakcie gry. Decyzja sędziego jest ostateczna i wiążąca dla wszystkich uczestników.
 7. Organizatorzy dostarczą wszystkie elementy gry i części używane podczas turnieju. Zabrania się graczom korzystania z własnego sprzętu.
 8. Każdy gracz ma 40 sekund, aby ukończyć turę; monitorowane przez urządzenie czasowe umieszczone na stole, dostarczone przez organizatorów.
 9. Jeżeli gracz rozpocznie manipulację i nie zdąży jej zakończyć przed upływem czasu, musi poukładać kostki na stole tak, jak leżały przed jego ruchem i za karę wziąć z banku 3 kostki.
 10. Turniej rozgrywany jest w trzech rundach:
  • 1. runda – 4 gry
  • 2. runda – 4 mecze (półfinały)
  • 3. Finały – 4 gry
 11. Gracz, który wygra najwięcej gier, jest zwycięzcą rundy. W przypadku więcej niż jednej osoby z taką samą liczbą wygranych, gracz z najwyższym wynikiem zostanie uznany za zwycięzcę.
 12. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.
 13. Joker pozostający na stojaku na końcu gry wart będzie 100 punktów.
 14. Jeżeli gracz nie wykona pierwszego wyłożenia do chwili, gdy inny z graczy skończy grę, zapisuje mu się minus 100 punktów, o ile nie miał 30 punktów niezbędnych do pierwszego wyłożenia. Jeżeli jednak okaże się, że miał możliwość pierwszego wyłożenia, a tego nie zrobił, zapisuje mu się minus 200 punktów. (Gracz może uniknąć tej kary, jeśli kostkę potrzebną do otwarcia wziął w ostatniej rundzie i zapowiedział, że w następnym ruchu będzie wykładał otwarcie.)