fbpx

Rummikub w bibliotece

Niezwykła popularność jaką w ostatnim czasie przeżywają gry planszowe śmiało można nazwać renesansem planszówek. Gry bez problemu mogą znaleźć swoje stałe miejsce obok książek w każdej bibliotece.

Trzeba przyznać, że ludzie grają w gry planszowe od kilku tysięcy lat. Była to forma rozrywki przy okazji wspólnych spotkań, gdzie najważniejsza była rywalizacja i dobra zabawa. Rozwój społeczny i technologiczny sprawił, że gry stały się jeszcze bardziej popularne poprzez swoje świetne wykonanie,  ciekawą rozgrywkę i dostępność.

Dodatkowo gry planszowe wspomagają rozwój intelektualny, uczą współzawodnictwa i są swietną formą wspólnego sędzania czasu.

Biblioteki są idealnym miejsce, aby wykorzystać ich potencjał. Jednocześnie jest to kierunek w jakim może zmierzać nowoczesna biblioteka: otwartość, spotkania i rozwój relacji. A gry mają tylko w tym pomóc.

Jakie gry wybrać do biblioteki?

Wszystkie powyższe cechy posiada nasza gra RUMMIKUB

Świetnie wykonanie, trwałe, solidne elementy. Rozgrywka trwa około 15 -30 minut. Cicha i prostych w zasadach do wytłumaczenia.

Wychodzą na przeciw współczesnym bibliotekom chcemy zaproponować przystąpienie do programu „Rummikub w bibliotece”.

  1. Na początku zarejestruj bibliotekę poprzez formularz.
  2. Zaproponuj formę współpracy:
    • Organizacja Ligi Rummikub – cykl kilku spotkań
    • Organizacja turnieju eliminacyjnego do Mistrzostw Polski – jedno wydarzenie
    • Organizacja zajęć z Rummikub
  3. Poczekać na akceptację organizatora.

Za przystępnie do programu i zorganizowanie jednej z form współpracy biblioteka otrzyma od nas grę Rummikub na własność.


Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w programie, to przede wszystkim dobra zabawa. Być może wśród Was jest obecny bądź przyszły Mistrz Polski w Rummikub®!