fbpx

XI Mistrzostwa Polski Szkół 2022

XI Mistrzostwa Polski Szkół w Rummikub: Emocje i Pasja na Najwyższym Poziomie!

W sercu Sztumu, 21 października, rozegrano jedenastą edycję Mistrzostw Polski Szkół w Rummikub. Sztum gościł 94 uczniów z 46 szkół z całej Polski w tym sportowym pojedynku umysłów.

Mistrzostwa były prawdziwą gratką dla miłośników Rummikub. Uczestnicy zmierzyli się w trzech rundach, grając łącznie minimum 12 pojedynków. Finał był emocjonującą powtórką z poprzedniego roku – aż trzech na czterech finalizujących graczy stanęło już na podium w 2020 roku.

Koroną mistrzowską okrył się po raz drugi 🌟 Oliwier Demidiuk z Mikoszewa, który pokonał:

Pragniemy wyrazić ogromne podziękowania dla 38 wolontariuszy oraz ich pedagogów, którzy niewątpliwie przyczynili się do sprawnej organizacji tego wydarzenia. Serdeczne „dziękujemy” kierujemy do szkół:

RUMMIKUB: RYWALIZACJA SZKÓŁ

46 szkół przystąpiło do zmagania o tytuł najlepszej placówki. Pierwszeństwo przypadło Zespołowi Szkół im. Jana Kasprowicza w Sztumie!

Pozostałe na podium:

🥈 Szkoła Podstawowa nr 1 w Sztumie
🥉 Technikum Nr 3 w Malborku
Wszystkie szkoły zostały uhonorowane dyplomami oraz prezentami od TM Toys.

Mistrzostwa Polski Nauczycieli w Rummikub: Pedagodzy W Akcji!

Równolegle z Mistrzostwami Szkół, Sztum stał się areną zaciętych pojedynków nauczycieli. Wśród 23 uczestników wyłoniono mistrza Polski Nauczycieli. Tegorocznym zwycięzcą została Anna Ranachowska z Zespołu Szkół im. Jana Kasprowicza w Sztumie. Jej sukces stanowi dowód na to, że nauczyciele również potrafią grać z pasją!